19 Січня, 2023, 16:44

Високовольтна мережа України може імпортувати і розподіляти електрику з Європи, проблемою є гроші — Центр досліджень енергетики

Україна має технічні можливості для імпорту електроенергії з країн Європи, проте остаточних рішень наразі немає через фінансове питання. Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна — Укрінформ заявив директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко.

«Перша проблема імпорту електрики з Європи на сьогодні — гроші. Це питання вимагає чіткого визначення того, звідки будуть взяти на це гроші. Електрика в Європі набагато дорожча, ніж в Україні. Ніхто безкоштовно не готовий постачати. Я знаю, що дискусія щодо цього йде в уряді, йде з міжнародними партнерами, але, наскільки я розумію, поки що остаточних рішень немає. Високовольтна мережа має для цього бути в стані імпортувати і розподіляти. Наразі вона в стані, коли це абсолютно нормальний і реалістичний процес. Інша справа, що ми не можемо нічого гарантувати. Хочеться вірити, що те підсилення протиповітряної оборони, яке анонсовано, допоможе додатково прикрити об’єкти енергетичної інфраструктури», — повідомив Харченко.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini