17 Листопада, 2023, 14:34

Військові ОВДП – це як донати на ЗСУ, але зі збереженням власних коштів – експертка 

Серед низки інструментів для зберігання заощаджень громадян одним з найприбутковіших та найменш ризикованих є військові облігації внутрішніх державних позик (ОВДП).

Таку думку під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ висловила Голова Правління «Ліга банків України» Олена Коробкова.

«Я б сьогодні розглядала ОВДП як один з найприбутковіших і найменш ризикових варіантів зберігання грошей. Особливо, якщо ми говоримо про військові ОВДП в гривні. Це так само як донатити на ЗСУ, але ще зі збереженням власних активів. Якщо дивитися на військові ОВДП, то зараз  ставки близько 16-18% річних, і часто навіть трохи більша відсоткова ставка по них, ніж по депозитах в банках. Проте, перевагою є те, що дохід не підлягає оподаткуванню, на відміну від доходу на банківському депозиті», – пояснила вона.

Водночас Олена Коробкова зауважила, що порівнюючи з банківськими депозитами, на перший погляд, може здатися, що такий інструмент як ОВДП має обмеження щодо оперативного доступу до своїх заощаджень, адже привабливі за дохідністю облігації можуть бути з терміном від 9 місяців. Однак, зазначила вона, деякі банки вже пропонують клієнтам таку послугу як швидкий викуп ОВДП до їх погашення, тобто не треба чекати 9 місяців, а можна зробити це, наприклад, через 6 чи 5 місяців, коли постала така необхідність. 

«Отже, тепер інвестування в ОВДП дає можливість, за потреби,  більш оперативно забрати свої гроші, і це така певна свобода. І варто зазначити, що інвестуючи гроші в цей інструмент, військові ОВДП, вони йдуть на підтримку нашої обороноздатності, тобто фактично ми позичаємо для нашої оборони, для нашої перемоги», – додала вона.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini