Олександр Хара
29 Листопада, 2023, 18:39

Військова допомога від західних партнерів й надалі буде гальмувати – експерт

Крім рішення якими критеріями і яким чином Україна буде членом НАТО, на саміті в Брюсселі може вирішуватися питання про постачання зброї та техніки для українських захисників, але не в тих масштабах, як хотілось би українцям.

Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповів експерт Центру оборонних стратегій Олександр Хара.

“Після спікеріади в Сполучених Штатах, коли Палата представників залишилася без спікера і завдяки тому загальмувало виділення грошей на  воєнну допомогу Україні, Байден зателефонував європейським партнерам. І тільки Британія відізвалася і виділила гроші – 500 мільйонів фунтів. На жаль, така екстремальна історія буде повторятися у майбутньому для нас. Європа розуміє, якщо росія переможе, не одразу російські танки підуть на Берлін, тому гальмує”, – вважає експерт.

Олександр Хара зазначив, що затримання грошей на військову допомогу Україні, скоріше за все, буде затримуватися й далі, тому що Європа не перебудувалася на воєнні рейки – як було під час Холодної війни з Радянським Союзом.

“Зараз західним партнерам звичайно складно після виходу з економічної кризи після епідемії ковіду підтягнути паски та направити гроші на допомогу нам. Фактично, сьогоднішнє рішення в Брюсселі  – це така рамка, за якою ми будемо діяти та за якою нас будуть оцінювати. Наприклад, демократичний цивільний контроль над сектором оборони і безпеки. Це надзвичайно важлива річ в умовах секретності, щоб не було корупції, неефективного керування, можливості, коли військові приймають рішення, які суперечать військовому керівництву. Це абсолютно нормальна ситуація для демократичних країн”, – підкреслив Олександр Хара.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini