6 Липня, 2023, 14:25

Військо готове, здатне оперативно та адекватно реагувати – Наталя Гуменюк про ситуацію навколо ЗАЕС

Українське військо не змінюватиме своїх планів бойової роботи у випадку, якщо росіяни вдадуться до ядерного тероризму і підриву Запорізької АЕС.

На цьому під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ наголосила начальниця об’єднаного координаційного пресцентру сил оборони півдня України Наталя Гуменюк.

«Військо готове. До речі, так, як і з урахуванням ставилися до ситуації з можливим розвитком подій щодо Каховської ГЕС. Саме через це ми фактично не втратили своїх позицій, не змінили своїх планів і не міняли хід операції, бойової роботи, яку продовжували навіть після того, як росіяни підірвали ГЕС, розраховуючи змінити контрнаступ», – зауважила вона. 

Наталя Гуменюк наголосила на готовності українського війська реагувати на ситуацію в контексті викликів, пов’язаних із ситуацією на ЗАЕС.

«Так само і зараз, як з хімічною небезпекою, про яку йшлося відносно заводу «Кримський титан», так і відносно радіаційної небезпеки Запорізької АЕС – військо готове, військо здатне оперативно та адекватно зреагувати і не змінювати своїх планів бойової роботи», – запевнила вона.

Нагадаємо, що окупанти захопили Запорізьку АЕС у березні 2022. Про мінування станції стало відомо ще в перші місяці окупації.

Нещодавно ж, 25 червня цього року, керівник ГУР Кирило Буданов заявив, що росія завершила підготовку до підриву Запорізької АЕС. За його словами, російські військові розмістили техніку з вибухівкою поруч з чотирма енергоблоками АЕС. 

На тому, що рф планує підірвати станцію, наголошував і Президент України Володимир Зеленський.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini