Ігор Домущей
28 Грудня, 2023, 18:50

Війна на морі: російські окупанти захопили три судна та пошкодили ще чотири  – прокуратура

З 24 лютого російські окупанти пошкодили чотири цивільних кораблі та ще три судна захоплено військами рф. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповів керівник Одеської обласної прокуратури Ігор Домущей.

“Триває досудове розслідування за фактом ракетного удару 8 листопада цього року по цивільному морському судну “KMAX RULER” під прапором Ліберії.Під час його швартування у порту “Південний” в результаті удару загинув український лоцман, а також зазнали поранень троє моряків філіппінців”, – повідомив прокурор.

Від  російського обстрілу 25 лютого 2022 року акваторії Чорного моря було пошкоджено два цивільних судна: «Namura Queen» під прапором Панами, яке знаходилось на якірній стоянці порту «Південний» та «MILLENNLAL SPIRIT» під прапором Молдови, що було на відстані 12 міль від того порту. Тоді постраждало 10 осіб. 

З березня 2022 року  ворог задав удар ракетами та влучив у  судно «HELT» під прапором Панами в акваторії Чорного моря, яке знаходилось на рейді на відстані 12 міль від Одеси. Судно пошкоджено, постраждало 6 членів екіпажу через отруєння чадними газами та переохолодження, яких врятовано та доставлено до лікувального закладу.

“Крім того, відкриті кримінальні провадження стосовно захоплених українських кораблів. 26 березня 2022 року в районі острова Зміїний російські загарбники захопили рятувальне судна «Сапфір». Також є справи стосовно танкера «Афіна», який слідував в український порт з вантажем та балкера «Принцеса Ніколь»”, – підсумував Ігор Домущей.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini