Відомості про права на нерухомість можна буде внести до Держреєстру через «Дію» — Міністерство юстиції
Внести відомості про право на будинок чи квартиру до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно незабаром можна буде через «Дію». Таку послугу під час брифінгу у Медіацентрі Україна анонсував заступник Міністра юстиції з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Сергій Орлов.
«Раніше це був дійсно складний процес: потрібно було йти до реєстратора, тоді в Бюро технічної інвентаризації отримувати довідку, тоді знову до реєстратора, і тільки після цього відбувався процес внесення до реєстрів. Подекуди відстані були великі, доводилося витрачати багато часу, і люди просто цього не робили. Відтепер ми запроваджуємо нову послугу, яка дозволяє подати заяву онлайн і скановану копію вашого документу до реєстратора. Після цього вже бігають дані, а не люди. Реєстратор самостійно робить запит до БТІ, отримує відповідь і ухвалює рішення щодо проведення державної реєстрації», — розповів Сергій Орлов.
За його словами, актуальність цієї послуги у військовий час особливо зросла, адже чимало людей втратили паперові свідоцтва про право власності.
«Зараз ми бачимо, що, на жаль, після вторгнення ворога багато документів було знищено, втрачено, пошкоджено. Окремі архіви БТІ також були знищені, тож в деяких людей існує проблема взагалі з підтвердженням права власності, якщо дані раніше не були внесені до реєстру», — заявив заступник Міністра юстиції України.
Львівщина стала першою областю, де буде доступною нова послуга. З 11 жовтня тут вже почали приймати заявки на внесення даних до Державного реєстру.
«П’ять із шести БТІ вже приєднались і вже опрацювали перші запити, котрі надійшли через «Дію». Що це дає мешканцям? Це дає змогу захистити право власності на своє майно, щоб шахраї у вас його не вкрали. Тому тепер ви через «Дію» скануєте документ, подаєте заявку і потрапляєте до реєстру, і ваше право власності захищене», — зазначив заступник начальника Львівської ОВА з питань цифрового розвитку Олександр Кулепін.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini