12 Жовтня, 2023, 13:51

Відновлення е-декларування: Артем Ситник повідомив про зміни та терміни подачі декларацій 

12 жовтня закон № 3384-ІХ щодо відновлення декларування набрав чинності. Наразі фактично є три кампанії декларування: за 2021 рік, 2022 та 2023 рік. Відповідно є ключові дати, до яких потрібно подати декларації за той чи інший період.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив заступник голови НАЗК Артем Ситник.

Так, зазначив заступник голови НАЗК, кампанія декларування за 2021 та 2022 рік завершується 31 січня 2024 року. Кампанія декларування за 2024 рік закінчується 31 березня 2024 року.

Також Артем Ситник повідомив, чи потрібно подавати повідомлення про суттєві зміни майнового стану за період, який був після широкомасштабного вторгнення.

«Повідомлення про суттєві зміни в майновому стані за період з 24 лютого 2022 року по день набрання чинності закону, яким відновлюється декларування, вони не подаються. Такого обов’язку немає. Зміни майнового стану, які виникнуть після набрання чинності цим законом, відповідно подаються на загальних підставах, тобто протягом 10 діб після настання події, про яку потрібно повідомляти шляхом подання повідомлення про суттєві зміни майнового стану», – зазначив він.

Водночас заступник голови НАЗК повідомив про зміну термінів щодо подачі повідомлень про відкриття валютного рахунку.

«Якщо ми говоримо про подачу повідомлень про відкриття валютного рахунку, то тут терміни змінилися, і повідомлення про відкриття валютного рахунку подається через 20 днів після відкриття такого рахунку. Крім того, повідомлення про відкриття рахунків за період з 24 лютого по день набрання чинності законом також не подаються», – додав він.

Нагадуємо, що роз’яснення стосовно декларування розміщені у Базі знань НАЗК https://wiki.nazk.gov.ua/?cat=3

Отримати додаткову консультацію ви можете, направивши офіційного листа на електронну пошту [email protected] або за телефоном контакт-центру (044) 200-06-94. Відповіді на найпоширеніші технічні питання роботи з Реєстром декларацій розміщені за посиланням: https://wiki.nazk.gov.ua/?cat=211

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini