2 Лютого, 2024, 14:34

Відносини Японії та України знаходяться на рівні особливого глобального партнерства – посол

Наразі українсько-японські відносини знаходяться на рівні особливого глобального партнерства – країни ведуть діалог не лише на двосторонньому рівні, а значно ширше.

На цьому під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ наголосив Сергій Корсунський, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Японії.

«Не дипломатичною мовою, наші відносини знаходяться на рівні особливого глобального партнерства. І це означає, що ми ведемо діалог не тільки на двосторонньому рівні,  не тільки з питань, в яких зацікавлені дві сторони, але й також значно ширше, на глобальному рівні. І, що стосується  системи міжнародної безпеки, Японія є постійним учасником всіх наших заходів, які проводяться з метою реалізації Формули миру Президента України. Також Японія відіграє одну з провідних ролей разом зі США в Міжнародній фінансовій системі. І я хочу сказати, що дуже багато того, про що не повідомляється в ЗМІ, але Японія допомагає нам отримувати фінансові ресурси – і Міжнародний валютний фонд, і Світовий банк, і ЄБРР, й інші інституції. І цей процес буде тільки нарощуватися, є дуже багато зацікавленостей», – зазначив Сергій Корсунський. 

Крім того, він додав, що Японія надає велику гуманітарну допомогу через систему ООН на двосторонній основі. А також, зазначив посол, країна надає безпрецедентну допомогу більш як двом тисячам українців, які в Японії знайшли прихисток від війни.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini