
Відкритість, ефективність та верховенство права – ключові правила, які мають працювати всюди та в енергетиці зокрема
Більш як 50 % енергетичної інфраструктури в Україні знищено, 1 мільярд доларів потрібно для негайного відновлення, більш як 12 мільярдів, після того, як окупанти підірвали Каховську ГЕС, потрібно на більш масштабне і повноцінне відновлення енергетичної інфраструктури.
Такі дані озвучила Олена Павленко, президентка DiXi Group під час під час презентації в Медіацентрі Україна – Укрінформ аналітичної доповіді про стан справ щодо державної політики в економічній сфері.
За словами Олени Павленко, попри труднощі та виклики, непросте фінансове становище на енергетичних ринках, з якими сьогодні зіштовхнулася вітчизняна енергетика, Україна, після повномасштабного вторгнення, синхронізувалася з європейською енергетичною системою. Таким чином здійснивши євроінтеграцію між енергетичними системами.
Крім того, помітний прогрес по цілій низці вимог ЄС щодо подальшого прийняття законодавства для євроінтеграції в секторі енергетики.
Як зазначила Олена Павленко, окрім сценаріїв для української енергетики, вже зараз можна чітко виокремити три правила, які мають працювати всюди, і в першу чергу в енергетиці.
«Перше – відкритість, доступ до даних, до інформації. Без неї ми не зможемо зрозуміти, як навести порядок в будь-яких секторах. Друге – ефективність. В конкретному нашому випадку – це енергоефективність. Це – допомога бізнесу, допомога споживачам, всім. Запроваджувати такі технології, які все ж таки будуть споживати якомога менше енергії. Україна має неймовірні можливості скоротити споживання енергії і при цьому далі продовжувати економічно розвиватися.І це може бути одна з основ нашого успішного розвитку», – зазначила вона
Також Олена Павленко наголосила на важливості в енергетиці верховенства права.
«Третє – правила одні для всіх, верховенство права. В нашому конкретному випадку це означає, що кожен орган влади повинен займатися тим, чим він повинен займатися, і не повинно бути втручання в його політику. Ми говоримо про регулятора, ми говоримо про міністерства, ми говоримо про парламент, і в енергетиці це – особливо важливо» – додала вона.
Зазначимо, що в межах першого етапу проєкту Спілки Українських підприємців «Україна після перемоги» була підготовлена аналітична доповідь про стан справ щодо державної політики в економічній сфері. Документ має назву «Аналітичний звіт», і він є першою частиною проєкту. На його основі будуть сформовані експертні пропозиції щодо впровадження публічної економічної політики.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini