5 Липня, 2023, 15:19

Відкриті дані – які кроки необхідно зробити Україні для адаптації сфери до європейських норм

Україна впевнено рухається на шляху до євроінтеграції, і серед інших важливих тем, на порядку денному є, зокрема, тема відкритих даних. Так, сьогодні Україна вже друга в Європі за рівнем розвитку і рівнем сталості сфери відкритих даних. Утім, наразі є необхідність у формуванні законодавчої системи для цієї сфери та проведенні низки заходів для адаптації політики до європейського законодавства.

Про це йшлося під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ щодо відповідності європейським нормам національного законодавства у сфері відкритих даних.

Так, під час заходу учасники зазначили, що за результатами проведеного дослідження щодо  відповідності європейським нормам національного законодавства у сфері відкритих даних вже напрацьовано дорожню карту, в якій є чіткі кроки, необхідні для імплементації двох головних актів з управління даними на теренах Європейського Союзу до українського.

«Передусім Верховна Рада має схвалити зміни до Закону України про захист персональних даних, аби наблизити його до вимог загального регламенту  про захист персональних даних, так званий GDPR. І після цього ми зможемо імплементувати основні положення data governance акту  – це, перше. І створення уповноваженого органу з захисту персональних даних і доступу до публічної інформації, який матиме у своїх повноваженнях в тому числі завідувати сферою відкритих даних в Україні», – на цьому наголосив Михайло Корнєєв, керівник експертної групи з відкритих даних Міністерства цифрової трансформації.

Представник Міністерства цифрової трансформації висловив сподівання, що в тому числі за результатами цього дослідження буде отримано законопроєкт  про відкриті дані в Україні як такі, який виокремить цю сферу в окрему державну політику.

«На цей момент ми зорієнтовані, зосереджені саме на імплементації положень data governance акту й регламенту про вільний рух персональних даних до українського законодавства, внесенні змін до закону про публічні електронні реєстри, про доступ до публічної інформації, про захист персональних даних. І відповідно до постанови Кабінету Міністрів №835, яка й описує, безсумнівно, сферу відкритих даних в Україні», – додав він. 

Михайло Корнєєв нагадав, що в січні цього року Європейська комісія схвалила рамкову регуляцію щодо наборів даних високої цінності, і Україна, за його словами, не відстає в цьому процесі від партнерів.Так, він висловив сподівання, що вже до кінця літа в Україні також зможуть презентувати перелік наборів даних високої цінності та стандарти публікації таких наборів даних, і закріпити це в українському законодавстві.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini