3 Червня, 2024, 15:21

Відключення електроенергії в країні жодним чином не пов’язані з експортом – експерт

Електроенергію Україна доволі давно не віддає на експорт, тому поточні відключення з експортом жодним чином не пов’язані.

На цьому під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ наголосив Олександр Харченко, директор Центру досліджень енергетики.

«В нас останнім часом експорту немає та не очікується. Фізичні перетоки відбуваються, тому що, наприклад,  в нас доволі пошкоджена, але  відновлюється енергосистема, тому в нас відбувається переток електроенергії з одного регіону України в інший через європейські країни. Я дуже утрую, але це відображає реальність. Тобто часом, коли нам треба на Одещину подати електрику, простіше віддати її з заходу України  в Словаччину або Угорщину, або Польщу і потім з Румунії отримати назад та заживити Одещину. Часом так простіше, тому фізичні перетоки відбуваються. Але експорту у нас доволі давно немає, а той маленький експорт, який був до початку травня  базувався винятково на сонячній електроенергії, коли вдень було зайве сонце, то його віддавали на експорт, більше нічого не віддавали. І точно експорт до відключень зараз ніякого відношення не має», – пояснив Олександр Харченко.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini