фото: telegram/Energoatom
12 Вересня, 2022, 15:00

Від’єднання ЗАЕС від енергосистеми України може загрожувати міжнародною катастрофою — в. о. Головного інспектора з ядерної безпеки

Від’єднання ЗАЕС від енергосистеми України може загрожувати міжнародною катастрофою. Про таке під час брифінгу у Медіацентрі Україна розповів Олег Коріков, В.о Голови – Головного державного інспектора з ядерної та радіаційної безпеки України. 

За його словами, наразі система ЗАЕС підключена до української електромережі, і отримує необхідну енергію для охолодження непрацюючих енергоблоків. 

«Зараз на ЗАЕС відновлено зв’язок з українською енергосистемою і, відповідно, стало можливим перевести шостий енергоблок в стан холодної зупинки. Але дуже важливо підтримувати зв’язок з енергосистемою України, щоб системи безпеки були заживлені», — пояснив Олег Коріков.

Водночас, якщо окупанти припинять живлення ЗАЕС від української енергосистеми, електрику для роботи систем безпеки вироблятимуть за рахунок дизельних генераторів. Якщо ж дизелю забракне — існує загроза аварії на електростанції. 

«Обсяг палива не безмежний. У нас наявне паливо приблизно на 10 діб роботи цих дизельних електростанцій… Зараз дуже проблематично завезти на непідконтрольну територію новий обсяг дизпалива. У випадку знеструмлення і завершення запасів дизельного палива, то можлива навіть важка аварія. Мається на увазі розплавлення ядерного палива, тобто вихід ядерних продуктів, в тому числі в атмосферу, в обсягах які порівнянні з Фукусімою і Чорнобилем», — зазначив Олег Коріков.
Нагадаємо, 11 вересня енергоблок №6 Запорізької атомної електростанції відключили від енергомережі України. Триває підготовка до його розхолодження та переведення у холодний стан.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini