1 Червня, 2022, 12:14

Від сьогодні в Україні запрацювала спрощена процедура подачі первинної заявки на усиновлення

В Україні понад 17 тисяч дітей потребують усиновлення. Кількість кандидатів на батьківство  – в рази менша. Мінсоцполітики, разом з Мінцифрою та за підтримки радника – уповноваженого президента України з прав дитини та дитячої реабілітації реалізували проект спрощеної процедури для громадян, які виявили бажання взяти на виховання дитину через портал «Дія».

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ заявив Костянтин Кошеленко, заступник міністра соціальної політики України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації.

«Від сьогодні в Україні працює проект спрощеної процедури через портал «Дія» для громадян, які виявили бажання взяти на виховання дитину. Залишити запит щодо первинної заявки на усиновлення можна буде під час особистого прийому, як було раніше, так і через портал. Кількість дітей, які потребують усиновлення, вже понад 17 тисяч. Кількість кандидатів у рази менше. Одна з причин, чому кандидатів мало – важка процедура усиновлення. Ми це змінюємо і впроваджуємо швидкий і цифровий процес. Тепер треба лише 5 хвилин, щоб лишити заявку на первинну консультацію. Служби у справах дітей свої повноваження не припиняють, вони працюють як і раніше», – сказав Костянтин Кошеленко.  

Денис Іванов, керівник експертної групи впровадження та оцінки якості надання електронних послуг Міністерства цифрової трансформації України пояснив, як відбувається вказана процедура у додатку «Дія».

«Вже сьогодні доступна можливість записатися на онлайн консультацію по усиновленню в додатку «Дія» в розділі «Сім’я». Вся інформація про кандидата підтягується автоматично. Авторизація відбувається через електронний підпис. Протягом 15 днів відповідна служба зв’язується із заявником і запрошує на консультацію. До речі, консультацію також можна буде відвідати онлайн і оффлайн», – сказав він.

Він додав, що робота над наступними етапами цієї послуги продовжується. Очікується, що до кінця серпня онлайн можна буде подати і заяву для усиновлення дитини та кандидата на батька-опікуна.

За даними Мінсоцполітики, із 706 дитячих будинків, 282 здійснили евакуацію всіх або частини дітей, в межах України або за кордон. Загальна цифра – 6 506 дітей були евакуйовані. В межах України  – 2278, а за межі  – 4228 дітей. Якщо говорити про переміщені сім’ї, то це 1750 сімей – це будинки сімейного типу та прийомні сім’ї. 

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini