Іван Русєв
12 Грудня, 2023, 20:35

Від російських окупантів в Чорному морі більше всіх постраждали дельфіни – вчений

З початку повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року російські окупанти задали багато втрат українській природі: як тваринному, так і рослинному світу. Але найбільше постраждали дельфіни – їх загинуло близько 50 тисяч.

Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповів начальник наукового відділу національного природного парку “Тузловські лимани”, доктор біологічних наук Іван Русєв.

“В нас залишилося багато нерозірваних снарядів в лиманах і в морі. Це велика проблема. Горіли наші степи, горіли ліси від прильотів. Палав піщаний пересип. З-за цього зникли види птахів, які гніздувалися у нас на лиманах. Ми все задокументували як доказ злочинів російської федерації”, – повідомив вчений.

Але найбільшою екологічною проблемою внаслідок вторгнення росіян науковець вважає загибель чорноморських дельфінів: багато тварин у 2022 році знайшли померлими на березі заповідника, багато їх було на інших берегах Чорного моря – у Румунії, Болгарії, окупованому Криму та в росії.

“Ми зібрали матеріал про загиблих дельфінів та інших тварин. Ми задокументували кожного загиблого ссавця. До повномасштабного вторгнення ми досліджували та вивчали 44 км узбережжя Тузловських лиманів.І ми там знаходили три мертвих дельфінів на рік. А зараз в нас є 6 км: і на них ми знайшли 37 загиблих дельфінів. За нашими спостереженнями та підрахунками, всього з початку повномасштабного вторгнення в Чорному морі загинули 50 тисяч дельфінів. Це факт, який підтверджений різними джерелами. Ми видали наше дослідження.  І воно послужить доказом екоциду російських загарбників. На жаль, поки що ми ще не бачили результатів лабораторних досліджень тих дельфінів, яких ми відправляли на експертизу. Але, думаю, це питання часу”, – зазначив Іван Русєв.

Вчений розповів, що працівники парку збирають інформацію про птахів. Після того, як українські захисники звільнили острів Зміїний та окупанти пішли з північно-західної частини Чорного моря, в національному парку “Тузловські лимани” почали селитися рожеві фламінго. Їх вчені нарахували 570. А от деякі птахи залишили лимани і більше не прилітають зовсім.

“Не сформувалися колонії чоботарів. Стало значно менше птахів, що полюють на рибу – чапель, пеліканів. Природа відповідає на війну. І її відновлення можливо тільки після перемоги України”, – підсумував Іван Русєв.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini