20 Квітня, 2023, 15:06

Від позиції Єврокомісії щодо імпорту агропродукції України залежатиме подальше розв’язання питання – Ольга Трофімцева

Наразі потрібна чіткість та зрозумілість ситуації щодо імпорту української агропродукції. Потрібна прозорість та зрозумілість передусім для вітчизняних агроекспортерів, бо для них і для агровиробників це – питання виживання.

На цьому наголосила посол МЗС з особливих доручень, координаторка Ради експортерів та інвесторів Ольга Трофімцева під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

Вона нагадала, що згідно з результатами останніх перемовин, в ніч на п’ятницю, 21 квітня, має відновитися транзит, зокрема польською територією, українських зернових до третіх країн. Тому поступово, хоча б частково, буде зніматися тиск з українських агроекспортерів, агровиробників.

«Тим не менше, ми зараз уважно спостерігаємо за розвитком ситуації далі, тому що зрозуміло з заяв представників, спікерів Європейської Комісії, які відразу сказали, що такі односторонні дії, які були запроваджені Польщею, Угорщиною чи Словаччиною, не є прийнятними. І за торгову політику Європейського Союзу відповідає винятково Європейська Комісія», – зауважила вона.

Ольга Трофімцева підкреслила, що саме від позиції Європейської Комісії в цьому питанні буде залежати подальший розвиток ситуації.

«На скільки ми розуміємо, на сьогодні ведуться консультації між Брюсселем і урядами східноєвропейських країн, які стали висловлювати ці занепокоєння з боку фермерів стосовно напливу, як вони це називають, українського зерна до цих країн. І відповідно, від цього рішення, від того, яку позицію займе Європейська Комісія в даному питанні, буде залежати надалі розвиток ситуації», – переконана вона.

Утім, за словами Ольги Трофімцевої,  навіть в короткостроковій перспективі зрозуміло, що українські компанії вже зараз мають збитки через призупинку експорту, через призупинку руху вантажівок через кордон.

Посилаючися на слова міністра аграрної політики Миколи Сольського, вона озвучила орієнтовні втрати, до яких призвела зупинка експорту.

«Я тут можу послатися виключно на слова міністра аграрної політики Миколи Сольського, який буквально вчора відповів на це запитання. Зрозуміло, що ще не підраховували. Але навіть з тих повідомлень, які ми маємо на сьогодні від наших агроекспортерів, які мають свої фури на кордоні, ми розуміємо, що йдеться про сотні мільйонів доларів».

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini