8 Грудня, 2023, 12:44

Від початку жовтня на ГРВІ, грип та COVID-19 перехворіли понад 1,3 млн українців 

Порівняно з аналогічним періодом минулого року ці показники вищі на 41%. Зокрема, з початку жовтня в Україні було зареєстровано майже 80 тисяч випадків захворювання на COVID-19.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив Ігор Кузін, заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар України.

«На грип, ГРВІ та коронавірусну інфекцію, за статистикою з  жовтня перехворіли більш як 1,3 млн українців. Це доволі велика цифра. Але, якщо порівнювати з минулорічним сезоном, то в абсолютній кількості це вище майже на 41%. Це пов’язано з тим, що минулого року в нас окремо рахувався грип та ГРВІ, в цьому році вже поєднана система епідеміологічного нагляду, коли ми епідемічні пороги рахуємо по ковіду в тому числі», – повідомив він.

Ігор Кузін зауважив, що в Європі наразі більшість країн рапортують про те, що активна циркуляція вірусу грипу ще не розпочалася або поки перебуває на низькому рівні. Водночас, додав головний санітарний лікар, з досвіду минулого року можна сказати, що цей процес максимально активізується наприкінці грудня.

Відповідно і ситуація з епідемічними порогами в Україні буде змінюватися від тижня до тижня. Наразі його перевищення зафіксовано лише в одній області України – у Чернівецькій.

За словами головного санітарного лікаря, загалом по Україні щотижня госпіталізується близько чотирьох тисяч пацієнтів з групи ризику або з важким перебігом захворювань. 

«Якщо подивитися на ситуацію, яка зараз в Україні, то дійсно у переважній більшості ми реєструємо ковід, це те, що викликає випадки госпіталізації та саме важкий перебіг. З жовтня майже 80 тисяч випадків ковіду було зареєстровано. Якщо подивитися по тому, що відбувається з закладами охорони здоров’я, то за один тиждень госпіталізується  в середньому близько  чотирьох тисяч пацієнтів. Госпіталізації підлягають пацієнти з важким перебігом або з групи ризику, і це цілком обґрунтовано – для того, щоб забезпечити надання адекватної медичної допомоги. І в середньому ми реєструємо кожного тижня від 130 до 150 тисяч  таких випадків», – додав Ігор Кузін.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini