Роман Рудак, заступник директора Департаменту запобігання надзвичайним ситуаціям ДСНС України, Медіацентр Україна — Укрінформ
19 Травня, 2023, 16:13

Від початку року в державі виникло 5600 пожеж – в ДСНС закликають  дотримуватися правил пожежної безпеки 

Лише за минулу добу в екосистемах України виникло 78 пожеж, які охопили площу 31 гектар. Загалом від початку року в державі виникло 5600 пожеж, охоплено площу більш як 5 тисяч гектарів.

Таку інформацію під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ озвучив заступник директора Департаменту запобігання надзвичайним ситуаціям ДСНС України Роман Рудак.

«Під час ліквідації таких пожеж, наприклад, тільки сьогодні було залучено 322 людини особового складу та 72 одиниці техніки. В такі важкі часи, коли держава затрачає максимальний ресурс на боротьбу з ворогом, на ліквідацію наслідків збройної агресії, в результаті виникнення надзвичайних подій, а ми сьогодні говоримо про пожежі в екосистемах, де  причинами є здебільшого людська недбалість, ДСНС затрачає дуже вагомий ресурс для ліквідації даних подій», – зазначив він. 

Роман Рудак наголосив, що відвідування лісів на сьогодні заборонено, також заборонено в’їзд техніки, за винятком тієї, що використовується лісовими господарствами для обслуговування територій. Також, зауважив представник ДСНС, заборонений не тільки в’їзд на територію лісових масивів, а й розведення багать як в лісах, так і поруч, на узбіччях.

Своєю чергою пресофіцер ДСНС України Олександр Хорунжий закликав не випалювати суху рослинність, не випалювати сміття, не розводити багать навіть на приватних сільськогосподарських угіддях.

Він підкреслив, що згідно зі статистикою, щодня для гасіння пожеж задіюється 200-300 осіб та понад 100 одиниць пожежно-рятувальної техніки.

«В нас дуже багато випадків, ми це фіксуємо постійно, коли люди випалюють суху траву, і зрештою згорає житловий будинок, і люди отримують опіки. Це дуже часто відбувається. Враховуючи пожежонебезпечний період та суху погоду, вогонь швидко розповсюджується на великі площі, і задіюється велика кількість сил та засобів ДСНС зокрема для того, щоб загасити та взяти під контроль цю пожежу, локалізувати», – пояснив він.

Водночас він наголосив про небезпеку лісових пожеж на деокупованих територіях, які ще не розміновані.

«Ліси, особливо на деокупованих територіях, багато де не розміновані, ще детонація вибухонебезпечних предметів як в полях, так і в лісах. Це теж певна небезпека, коли йде вогонь, коли йде фронт вогню. Це ризик як і для самих людей, так і для рятувальників, які прибудуть це гасити. Тому, будь ласка, не порушуйте. Компостуйте – не випалюйте».

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini