Фото Медіацентр Україна – Одеса: Олександр Остапенко – учасник бойових дій, учасник ГО ІЦ “Майдан Моніторинг”, Сергій Шевцов – доктор філософських наук, професор кафедри філософії ОНУ ім. І.І. Мечнікова, Леонід Штекель – журналіст, головний редактор Odessa Daily, Ганна Ятвецька – соціолог, Ян Шапіро – засновник проєкту U-nation, Кирило Соляр – засновник креативної дизайн-агенції та ІТ компанії Solar Digital
29 Серпня, 2023, 17:47

Від 44% до 66% українців хочуть залишитись за кордоном – представник Інформаційного центру “Майдан Моніторинг”

Це під час панельної дискусії “Як буде виглядати Україна після п’ятнадцяти років війни” у Медіацентру Україна – Одеса зазначив учасник бойових дій та діяч ГО ІЦ “Майдан Моніторинг” Олександр Остапенко.

“Війна призводить до деградації усіх сфер життя. Якщо вона триватиме 10-15 років – це катастрофа для України по багатьох параметрах. Ми критично залежні від наших партнерів і очевидно, що Україну очікує різке падіння економіки. Тільки за перший рік війни падіння економічних показників відбулось на 30%. Для багатьох країн це катастрофічні показники”.

Також Остапенко наголосив на демографічній проблемі: “Не факт що після закінчення війни люди повернуться. На сьогодні від 44% до 66% українців хочуть залишитись за кордоном. І це ми не згадуємо про те, що після закінчення війни наші хлопці повернувшись з фронту можуть поїхати до своїх родин в інші країни і залишитись там. Важко уявити які будуть наслідки. Тому нам зараз важливо не героїчно загинути й виграти ціною багатьох життів, а вижити як нації та Україні як державі”. 

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini