13 Березня, 2024, 16:10

Ветерани найбільше бояться нерозуміння суспільством їхнього досвіду

Попри високий рівень довіри до захисників та ветеранів, рівень стигматизації останніх є набагато вищим. Так, у ході опитувань, які проводить Український ветеранський фонд, серед низки важливих аспектів, які хвилюють ветеранів, питання стигматизації викликає найбільше занепокоєння.

На цьому під час брифінгу в Медіацентрі – Укрінформ наголосила Юлія Кіріллова, начальниця відділу навчально-аналітичної роботи Українського ветеранського фонду.

«Те, чого найбільше бояться наші ветерани, – нерозуміння суспільством їхнього досвіду загалом. Оскільки, як ми бачимо, довіра до наших захисників є досить високою, проте, коли ми говоримо про ветеранів, рівень довіри трохи менший, проте рівень стигматизації набагато вищий. В нас суспільство звикло порівнювати наших ветеранів з особами, які мають певні психологічні розлади, різного роду залежності. І от цієї стигми найбільше бояться наші захисники та захисниці», – зазначила вона.

Водночас вона підкреслила, що перше, на що звертають увагу ветерани та чинні військовослужбовці в ході опитувань – проблеми з фізичним здоровʼям.

«Український ветеранський фонд та наш відділ загалом регулярно проводить дослідження настроїв серед нашого суспільства і серед ветеранського середовища. Коли ми проводимо такі опитування, ми запитуємо у ветеранів та військовослужбовців, що їх найбільше хвилює. І перше, на що завжди звертають увагу наші ветерани та чинні військовослужбовці, це на проблеми з фізичним здоров’ям. Тобто існує велика потреба в медичній підтримці наших ветеранів та також психологічній реабілітації. Це те, на що в першу чергу звертають увагу наші респонденти», – пояснила Юлія Кіріллова.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini