20 Березня, 2024, 14:37

Вебпортал «Потерь.НЕТ» ідентифікував понад 72 тисячі російських військових, які загинули на території України

На вебпорталі «Потерь.НЕТ», який в 2022 році був започаткований Міністерством внутрішніх справ, наразі зібрано інформацію про 72 012  загиблих військових росії, а також представників так званих ЛНР, ДНР та колаборантів, які залишилися на непідконтрольній Україні території або на окупованій території.

Про це йшлося під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

З метою протидії наративам російської пропаганди та дезінформації в рамках проєкту здійснюється  збір, обробка й аналіз інформації, ідентифікація загиблих військовослужбовців та інших незаконних збройних формувань рф, задіяних у збройній агресії проти України.

«Ще на початку широкомасштабного вторгнення ми зрозуміли, що є велика кількість інформації про загиблих росіян і цю інформацію ми почали систематизувати першопочатково в Національні поліції України, зокрема в підрозділах інформаційно-аналітичної підтримки, кримінального аналізу, кіберполіції. І надалі ми зрозуміли, наскільки актуальною є ця інформація , особливо після того, яку вересні 2022 року очільник міністерства оборони росії озвучив цифри втрат їхніх військових, які становили близько 5 тисяч. Проте, в той же час ми розуміли і ми бачили звіти Генерального штабу ЗСУ, Міністерства оборони України про те, що втрати росіян становили мінімум в десять разів більше, ніж те, що заявляла влада росії. Саме тому виникла ідея, що необхідно зробити накопичення такої інформації», – зазначив у ході презентації проєкту заступник Міністра внутрішніх справ Леонід Тимченко.

Джерела інформації, які використовуються в ході збору інформації, – російськомовні соціальні мережі, групи в соціальних мережах, групи в телеграм-каналах . Інформація потрапляє до бази даних лише після того, як вона проходить кілька ступенів перевірки. По кожному з випадків має бути щонайменше два джерела інформації. Крім того, інформація в базі обов’язково підкріплюється відповідними скриншотами.

Крім статистики, яка щоденно оновлюється, в базі можна побачити статистику за кількістю чоловіків, жінок серед російських військових, які загинули на території України. Спосіб пошуку інформації на порталі максимально гнучкий – можна знайти по імені, по прізвищу тощо. Крім того, на порталі можна знайти статистику по званнях загиблих військових.

Над проєктом «Потерь.НЕТ» працюють співробітники Міністерства внутрішніх справ, Національної поліції, а також представники вищих навчальних закладів системи МВС, зокрема Національної академії внутрішніх справ, Харківського національного університету внутрішніх справ, Одеського державного університету внутрішніх справ. Загалом до збору інформації залучено понад 50 курсантів та співробітників Національної поліції та Міністерства внутрішніх справ.

«Проєкт був створений передусім для надання об’єктивної картини того, що відбувається на боці нашого ворога. Ми розуміємо, що цифра, яку щоденно оновлює наш Генеральний штаб, перевищує 400 тисяч. Ми змогли ідентифікувати станом на сьогодні, з відкритих джерел понад 72 тисячі. В нас немає жодних сумнівів, що цифра, яку сьогодні надає Генеральний штаб дійсно становить понад 400 тисяч загиблих військових з боку росії. Проте, ми розуміємо, що велика кількість тіл знаходиться в полі, на лінії розмежування. Більш того, ми розуміємо, і це досить розповсюджена практика, коли російські командири не забирають тіла своїх загиблих військових, які продовжують лежати на українській землі», – наголосив Леонід Тимченко.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini