28 Серпня, 2023, 20:00

Важливо, щоб трибунал щодо злочину агресії проти України мав міжнародний формат – Олег Гавриш

Наразі йде робота над декількома варіантами створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України. В тому числі через Генеральну асамблею ООН, є й інші варіанти. Однак, дуже важливо аби трибунал мав міжнародний формат.

На цьому наголосив головний консультант відділу організаційної роботи Кабінету Керівника Офісу Президента України Олег Гавриш під час обговорення в рамках головної дискусійної платформи країни BrainHub у Медіацентрі Україна – Укрінформ.

«Для нас важливо, щоб відповідь була такою, як була на Нюрнберзькому процесі. Для нас дуже важливо, щоб це був варіант, коли країни або група країн, або через голосування в Генасамблеї ООН нас підтримали, і цей трибунал мав міжнародний формат», – зазначив він

Своєю чергою посол з особливих доручень Міністерства закордонних справ України Антон Кориневич підкреслив, що питання створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України, відповідальності за злочин агресії проти України є одним з ключових, коли йдеться про забезпечення справедливості й правосуддя. 

Він зауважив, що серед чотирьох категорій найтяжчих міжнародних злочинів проти міжнародного права існує прогалина щодо одного з них – щодо злочину агресії.

«Щодо злочину агресії існує прогалина. Наразі не існує жодного міжнародного суду або трибуналу, який має юрисдикцію притягати до відповідальності за вчинення цього злочину. Відповідно прогалина існує, нам її потрібно закривати. Особливо зважаючи, що відповідальність за злочини агресії проти України – по суті це відповідальність за всю цю війну як таку, війну росії проти України. Оскільки злочин агресії – це індивідуальна відповідальність вищого політичного та військового керівництва держави російської федерації за вчинення актів агресії, тобто за агресивну війну проти України», – пояснив посол.

Антон Кориневич висловив переконання, що потрібен спеціальний трибунал, який матиме юрисдикцію щодо розслідування та переслідування за злочин агресії проти України. І над цим завданням, зазначив він, йде робота вже півтора року, і є хороші проміжні результати.

Крім того, Антон Кориневич додав, що створення спеціального трибуналу, його функціонування та  діяльність є важливими не тільки для України з метою притягнення до відповідальності лідерів держави-агресора, а також і для міжнародного права.

BrainHub – це головна дискусійна платформа країни, створена Media Center Ukraine – Ukrinform. Вона об’єднує експертів державного і громадського сектору. У рамках BrainHub точаться інтелектуальні дискусії навколо питань післявоєнного відновлення України. Тут народжуються кращі ідеї, які лягатимуть в основу дорожньої карти відбудови України у всіх секторах: економічному, інфраструктурному, освітньому, аграрному, безпековому, цифровому тощо.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini