10 Січня, 2024, 14:04

В Україні запрацює єдиний центр пошуку російських військовослужбовців «Хочу найти»

В рамках діяльності Координаційного штабу поводження з військовополоненими стартує новий проєкт «Хочу найти». До нього можуть звертатися громадяни рф, аби отримати офіційну, об’єктивну інформацію стосовно своїх родичів, які опинилися в складі ворожої армії на території України.

Про це йшлося під час брифінгу в Медіацентрі «Україна – Укрінформ».

Зокрема, для тих росіян, які шукатимуть інформацію про своїх рідних, функціонуватиме чат-бот в Telegram, де після відповідного запиту буде здійснюватися пошук по наявних базах та надаватиметься інформація щодо людини, наприклад, щодо того, чи може вона перебувати в полоні, зникла безвісти чи загинула. 

«До нас зверталися і звертаються родичі військових армії-агресорки за інформацією в пошуку своїх, дізнатися чи живі вони, чи, можливо, знаходяться в полоні. Тому що дійсно росія не надає належним чином інформацію своїм же громадянам, що ж з їхніми військовими, які знаходяться на території України. На канали проєкту «Хочу жить» до нас щодня звертаються сотнями, тому було прийнято рішення запустити проєкт «Хочу найти», як єдиний центр пошуку російських військовослужбовців й надавати відповідну інформацію їхнім родинам, щоб вони вже з цією інформацією йшли до представників своєї влади і вимагали обмінів, якщо людина в полоні, а якщо загинула – повернення останків», – пояснив Віталій Матвієнко.

Він також зауважив, що з початком старту проєкту прогнозується, що щотижня буде надходити декілька тисяч звернень від російських громадян.

«Після того, як російські громадяни отримають інформацію про своїх військових, вони не те що можуть – вони мають йти до своєї влади і вимагати щонайменше статусу відповідного і власне обмінів. Тому, крім гуманітарної місії цього проєкту, він важливий і для України та Українців», – додав Віталій Матвієнко.

Своєю чергою російський громадський рух з пошуку та повернення додому військових армії рф «Наш Выход» виступив з ініціативою, щоб організувати зв’язок родичів російських військових з проєктом «Хочу найти». 

«Ми будемо збирати запити. Якщо прийде позитивна відповідь, наприклад, що родич людини знаходиться в полоні в Україні, вони можуть записатися на консультацію вже в наш рух, і ми організуємо з ними відеодзвінок, аби таким чином підтвердити і дати можливість росіянці піти до влади та вимагати на підставі цього відеодзвінка, що дійсно родич знаходиться в полоні і добиватися обміну. Тобто ми даємо інструменти для того, щоб росіянки змогли почати вимагати», – про це в ході обговорення повідомила громадянка рф, співзасновниця громадського руху з пошуку та повернення додому військових армії рф «Наш Выход» Ірина Криніна. 

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini