Олександр Фацевич, заступник голови Національної поліції України, Медіацентр Україна – Укрінформ
Олександр Фацевич, заступник голови Національної поліції України, Медіацентр Україна – Укрінформ
6 Квітня, 2023, 14:00

В Україні запрацював мобільний додаток для пошуку дітей Reunite Ukraine

Для того, аби ще більше вдосконалити систему з пошуку українських дітей та возз’єднання сімей, Нацполіцією була налагоджена тісна взаємодія з американською компанією Find my parent, яка спеціалізується на відновленні зв’язків між родичами та возз’єднанні сімей за допомогою штучного інтелекту. 

Так, у ході співпраці Нацполіції з представниками компанії було  спільно розроблено мобільний додаток Reunite Ukraine.

 Про це повідомив заступник Голови Національної поліції України Олександр Фацевич під час презентації додатку в Медіацентрі Україна – Укрінформ 

Він зазначив, що основною функцією мобільного додатку Reunite Ukraine є пошук дітей, які безвісти зникли, а також возз’єднання членів сімей, які були внутрішньо переміщені, виїхали за межі України або були незаконно депортовані до російської федерації, білорусі чи тимчасово окупованої Автономної Республіки Крим.

«Це – один з інструментів пошуку дітей та возз’єднання їх із сім’ями. Якщо завдяки таким інструментам ми знайдемо навіть одну дитину або возз’єднаємо навіть одну сім’ю – це вже буде маленькою перемогою. І з кожним кроком ми зможемо повернути всіх українських дітей додому. Це й можливість для нас безпечно отримати від небайдужих людей інформацію про дітей, які знаходяться на території держави-агресора та білорусі», – наголосив Олександр Фацевич.

Своєю чергою Головна виконавча директорка та співзасновниця компанії Find My Parent Деніель Доура, що в основі додатка для пошуку українських дітей лежить технологія, ефективність якої вже вдалося випробувати в інших країнах.

«Ми не вперше мали змогу застосувати технологію, яка лежить в основі  додатка Find my parent. Ми застосовували її в інших країнах, там, де діти губилися внаслідок торгівлі людьми, внаслідок збройних конфліктів, коли сім’ї розпадалися через надзвичайні ситуації. Для нас велика честь працювати над тим, аби забезпечити повернення дітей в Україну», – додала вона.

Варто зауважити, що згідно з даними, які озвучив під час презентації Олександр Фацевич, початку повномасштабного вторгнення російських військ до України, в органи поліції надійшло понад 11 тисяч заяв та повідомлень про зникнення дітей. Кількість незнайдених дітей становить – 381. За даними Національного інформаційного бюро, депортовано понад 19,5 тисяч дітей. За даними з відкритих джерел, озвучених агресором, понад 740 тисяч дітей, яких рф начебто евакуювала. За даними різних міжнародних організацій, понад 2 мільйони дітей були змушені переміститися до інших країн та близько 3 мільйонів дітей були внутрішньо переміщені.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini