Дарʼя Герасимчук, Ігор Мустеца, Аксана Філіпішина, Катерина Павліченко, Олександр Смирнов, Медіацентр Україна - Укріінформ, 1 серпня
1 Серпня, 2022, 15:47

В Україні запрацював інформаційний портал «Діти війни», який допоможе шукати зниклих та депортованих дітей

Дуже важливо правильно зробити перші кроки у ситуації, коли дитина зникла, особливо під час війни. Саме від перших кроків буде залежати, як швидко дитина повернеться додому. 

Про це в Медіацентрі Україна  – Укрінформ заявила Дарʼя Герасимчук, радниця-уповноважена Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації, координаторка інформаційної платформи «Діти війни». 

«Сьогодні ми презентуємо портал «Діти війни», хоча працює він вже у тестовому режимі близько тижня. На сайті ви можете побачити кількість дітей, яких зараз розшукують, яких вдалося знайти та тих, кого вдалося повернути з депортації з росії», – сказала вона. 

Інформаційна платформа допомагатиме батькам та правоохоронним органам збирати інформацію про дітей, які постраждали під час війни, зокрема зникли безвісти або були незаконно депортовані до росії.

«Всі, хто має якусь інформацію про місцезнаходження дитини, про депортацію її до росії, або ті, хто загубив дитину – передайте інформацію на інформаційний портал. Можливо саме ваші дії допоможуть якомога швидше повернути такі дитину додому», – наголосила Дарʼя Герасимчук. 

Портал адмініструватиме Міністерство інтеграції тимчасово окупованих територій та Національний інформаційний портал, які його і розробляли. 

Олександр Смирнов, директор державного підприємства «Український національний центр розбудови миру», яке виконує функції Національного інформаційного бюро підкреслив, що синергія зусиль державних органів та громадськості допоможе швидше шукати зниклих дітей.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini