12 Квітня, 2023, 15:50

В Україні запрацювала інтерактивна мапа місць, де рф утримує українських цивільних та військовополонених

Медійна ініціатива за права людини (МІПЛ) систематизувала інформацію щодо місць перебування українських полонених у форматі мапи для того, аби сприяти пошуку зниклих українців та допомогти як міжнародним організаціям, так і правоохоронним органам України у зборі необхідної інформації.

На цьому під час презентації в Медіацентрі Україна – Укрінформ наголосила координаторка МІПЛ Тетяна Катриченко.

«Ми будемо над цим працювати для того, щоб зафіксувати кожне таке місце утримання, аби відповідальні за утримання в нелюдських умовах та переміщення як цивільних, так і військовослужбовців, були знайдені та покарані за ці міжнародні злочини», – зазначила координаторка проєкту.

Варто зазначити, що в інтерактивній мапі містяться дані про понад сто пунктів утримання цивільних заручників і військовополонених в росії, білорусі та на окупованих територіях України. Дані про місця утримання зібрані МІПЛ під час опитування потерпілих і свідків.

«Робота над картою тривала понад рік, ми постійно опитуємо людей, які були звільнені з полону. Ми говоримо як з військовими, так і з цивільними.  Ця інформація в певний момент стане в пригоді, стане своєрідним пазлом для міжнародних органів та українських правоохоронних органів».

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini