В Україні впровадять “економічні” квоти для жінок? Урядова уповноважена з питань гендерної політики – про зміни на шляху інтеграції України до ЄС
Прийняття рішень та економічна сфера є важливими для Європейського Союзу та Стратегії гендерної рівності ЄС 2020-2025 рр. І це питання не тільки зменшення розриву в оплаті праці, але й розвитку жіночого підприємництва і підприємництва загалом. Про це зазначила Урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко в подкасті “Інтегруючись в ЄС: розмови про гендерну рівність”, який створює Асоціація жінок-юристок України “ЮрФем”, медіапартнером подаксту є Медіацентр Україна.
Урядова уповноважена згадала про принцип квот, який в багатьох країнах запроваджений в економічній сфері. Вона зазначає, що в державах, де такі квоти працюють, представленість жінок у керівництві достатньо висока.
“Тому нам потрібно також готуватися до таких змін і готувати нормативні зміни, які обов’язково це закріплять. І не потрібно думати, що ми не знайдемо жінок, які можуть там брати участь. І не потрібно думати, що це є дискримінація для жінок, тому що багато жінок ставляться до квот негативно. Кажуть, що вони їх дискримінують. Ні, повірте, вони вас аж ніяк не дискримінують. І досвід усіх країн, у яких нам подобається, як живуть люди, перш за все скандинавських, то вони показують, що цього абсолютно не потрібно боятися”.
За словами Катерини Левченко, потрібно розуміти, що чим більше жінок в управлінні, тим більш демократичними стають управлінські процеси.
“… колись модно було вирішувати питання в сауні, а жінок в сауну не дуже запросиш. То відповідно [зараз] процеси стають більш трансперентими (прозорими). І десь у кафе, у ресторані, за застіллям такі речі вже не будуть вирішуватися. А це ж про нормальні речі ми говоримо з вами, бо такі приклади, з моєї точки зору, є пережитком феодальщини і радянського підходу”.
Урядова уповноважена наголошує, що у сфері управління повинен реалізовуватись принцип “нічого про нас без нас”, який якраз є складовою руху до ЄС.
“Жінки мають бути в управлінні, в армії, в політиці. Не тому, що кращі чи гірші, не тому, що моральніші або з ними безпечніше. А тому, що ми люди і ми маємо бути представлені в різних сферах. І коли кажуть, що потрібно захищати жінок, незрозуміло, хто від кого нас захищає і навіщо. Це не є безпечний принцип для побудови суспільства”.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini