Катерина Левченко,Урядова Уповноважена з питань гендерної політики, Медіацентр Україна-Укрінформ
Катерина Левченко,Урядова Уповноважена з питань гендерної політики, Медіацентр Україна-Укрінформ
15 Лютого, 2023, 13:00

В Україні створюється суспільний тренд: жінки є не лише постраждалою стороною у війні, а й активними учасницями боротьби з ворогом — Катерина Левченко

Рік повномасштабного вторгнення росії показав, що питання прав жінок і гендерної рівності залишаються в сфері високої політики. Більше про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна — Укрінформ розповіла Урядова Уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко.

«Перш за все, потрібно сказати про жінок, які захищають Україну зі зброєю в руках. Це більше 50 тисяч в Збройних силах, це десятки тисяч в Національній гвардії, в Державній прикордонній службі, в Національній поліції України. Ці цифри зростають — що також є показником того, що жінки є активними захисницями. Це дуже важливо, тому що дуже часто в околовійськовому дискурсі на жінок в контексті війни дивляться виключно як на постраждалу сторону. Без сумніву, війна впливає непропорційно на жінок, на сім’ї, на дітей. Але ми в Україні створюємо нову модель, яка говорить про те, що жінки є не лише постраждалою стороною, а й активними учасницями боротьби за свободу країни. Цей суспільний тренд підтримується урядом», — повідомила Левченко.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini