Фото Медіацентр Україна – Одеса: Алла Стоянова, директор департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської обласної військової адміністрації; Маркіян Дмитрасевич, заступник міністра аграрної політики та продовольства України
28 Квітня, 2023, 15:57

В Україні планується зібрати 63 мільйони тонн врожаю зернових

Але через війну фермери втратять приблизно 10% обсягів врожаю. Такий прогноз на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса надав Маркіян Дмитрасевич, заступник міністра аграрної політики та продовольства України.

“Наш приблизний прогноз – 62-63 мільйони тонн усіх культур. Але це все залежить від погодних умов, від посівної кампанії, від експортних можливостей – як буде працювати “зерновий коридор” та “шляхи солідарності” (експорт агропродукції через західний кордон України – прим. ред.)”, – зазначив посадовець.

Він також додав, Україна втратить  приблизно 10% тоннажу врожаю. 

“Але вартість його збільшиться, оскільки наші фермери через складну логістику перейшли з кукурудзи та пшениці на соняшник, сою та рапс”, – зазначив Дмитрасевич.

Алла Стоянова, директор департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської обласної військової адміністрації додала, що у лютому 2023 року прогнози по обсягу врожаю становили 45-46 тонн, але через велику кількість опадів, планова врожайність збільшилась.

“В Одеському регіоні у 2021 році мали рекордні 5 млн тонн зернових, у 2022 – 3 млн 300 тисяч тонн зернобобових. Цього року можемо повторити цифру минулого року, а якщо вдало пройде збиральна кампанія, то можемо збільшити прогноз на 15%”, – розповіла Стоянова.

Вона також зазначила, що посівна кампанія ярих культур на Одещині вже майже закінчилася. 

“Залишилося лише посіяти близько 100 тисяч гектарів кукурудзи. Соняшник вже посіяно. На відміну від минулого року, кампанія проходить стабільно”, – додала посадовиця.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini