В Україні не лишилося жодної людини, яка б не постраждала від війни – психологи
Сьогодні, 19 жовтня, в Медіацентрі Україна – Укрінформ відбулася презентація авторської програми роботи з психосоціального супроводу родин, постраждалих від війни та продуктів проекту. Програми рецензовані Інститутом соціальної та політичної психології НАПН України та рекомендовані для застосування в освітніх закладах та втілені за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в рамках спільної ініціативи «EU4USociety».
Ольга Плетка – авторка програми, психологиня розповіла, що проект заснований на авторській програмі, яку розробили після того, як постало питання, яким чином реабілітувати дітей, які залишились в сірій зоні.
«За вісім років війни виросло покоління дітей, які не знають мирного життя. Після повномасштабного вторгнення, жахіть війни стало набагато більше. І зараз немає жодної людини в країні, яка б не постраждала від війни. Але діти потребують більшої уваги, бо вони не можуть самостійно справлятися зі стресом. Важливо забезпечити комплексний супровід – допомагати і дітям, і батькам відновитися, зрозуміти, що з ними відбувається», – сказала вона.
Перед акторами програми стояло завдання – підготувати психологів, які можуть працювати з цією програмою і попрацювати з родинами, щоб побачити результативність. Наразі проект ще триває, але організатори вже фіксують, що комплексний супровід дає великі позитивні зміни.
«Кризові психологи рахують, якщо застосовувати науковий підхід до таких програм, то 80% пацієнтів відновиться без проблем, а у 20% можливі посттравматичні реакції, що потребує спеціалізованої допомоги», – розповіла авторка програми.
За словами Ольги Плетки, проект видав декілька матеріалів – Пам’ятка для батьків «Як налагодити комунікацію з дитиною, що постраждала внаслідок війни»; Методичниі рекомендацій для фахівців «Психосоціальна підтримка дітей, що пережили страхіття війни».
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini