15 Березня, 2024, 12:27

В Україні більш як удвічі зросла кількість пожеж в екосистемах

В Україні спостерігається суттєве збільшення пожеж в екосистемах. Так, за два місяці цього року зафіксовано вже 2,5 тисячі пожеж. В той час, як минулого року за аналогічний період було зафіксовано близько тисячі пожеж. У ДСНС наголошують, що основна причина таких пожеж – спалювання сухої рослинності.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив Анатолій Шкарбута, заступник начальника відділу профілактичної роботи Управління пожежної безпеки Департаменту запобігання надзвичайним ситуаціям ДСНС України.

«В цьому році ми спостерігаємо збільшення кількості пожеж у порівнянні з минулим періодом. Так, для прикладу, минулого року за цей період виникло близько тисячі пожеж, а в цьому році вже 2,5 тисячі пожеж. За два місяці цього року в нас є троє загиблих та 5 осіб, травмованих внаслідок пожеж», – повідомив він.

За словами представника ДСНС, найбільша кількість пожеж цього року виникла у Дніпропетровській, Одеській, Івано-Франківській, Харківській та Київській областях

Анатолій Шкарбута підкреслив, що основною причиною таких пожеж є спалювання громадянами сухої рослинності. І часто такі пожежі через погодні умови виходять з-під контролю громадян. Крім того, серед причин – необережне поводження з вогнем.

«На жаль, так заклалося з радянських часів, що люди літнього віку з настанням потепління починають активно наводити порядок на своїх присадибних ділянках, прилеглій території шляхом випалювання рослинності. Утім, як показує статистика, як стверджують екологи, фахівці сільського господарства, – це не призводить до підвищення родючості ґрунтів, покращення вигляду присадибних ділянок. Натомість це призводить до екологічного забруднення території, до погіршення здоров’я громадян та до знищення рослинного та тваринного світу», – пояснив він.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini