Ярослава Лопатіна, Голова Представництва Фундації АнтиСНІД США в Україні, Медіацентр Україна-Укрінформ
Ярослава Лопатіна, Голова Представництва Фундації АнтиСНІД США в Україні, Медіацентр Україна-Укрінформ
1 Грудня, 2022, 15:13

В Україні 58% випадків ВІЛ встановлюють на пізніх стадіях, іноді за 4-6 років — дуже великий рівень стигматизації – Фундація АнтиСНІД США

Більшість випадків ВІЛ-інфекції в України знаходять на пізніх або дуже пізніх стадіях. Про те, чому так відбувається, під час брифінгу у Медіацентрі Україна — Укрінформ розповіла Голова Представництва Фундації АнтиСНІД США в Україні Ярослава Лопатіна.

«В Україні більшість випадків ВІЛ-інфекції — 58% — знаходять вже на пізніх або дуже пізніх стадіях, саме це називається СНІДом. Людину в стадії СНІДу можна повернути до здорового стану, повноцінного життя, але, на жаль, не всіх», — пояснила експертка.

Дослідження показало, що у суспільстві та, зокрема, серед медичних працівників існує значна стигматизація ВІЛ-інфекції. 

«Ми проводили дослідження у 8 регіонах України, брали інтерв’ю у 22 людей, в яких виявили інфекцію на дуже пізніх стадіях. Усі ці люди зверталися до лікарів. З 22 лише один сімейний лікар запропонував тестування на ВІЛ. Вони йшли до інших лікарів, і там ніхто не пропонував тест на ВІЛ за наявності дуже яскравих симптомів. Шлях до встановлення діагнозу складав роки: 4-5-6 років. З одного боку, немає розуміння серед населення, що в них може бути ВІЛ-інфекція. З іншого, немає ініціативи з боку медперсоналу. Лікарям або було не цікаво, або через стигматизацію інфекції було ніяково запропонувати тест на ВІЛ „пристойній людині“. Дуже великий рівень стигми», — зазначила Ярослава Лопатіна.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini