29 Серпня, 2023, 14:18

В цьому сезоні плануємо зібрати близько 76 млн тонн зернових олійних культур – Денис Марчук

Попри повномасштабне вторгнення та неможливість проводити посівну кампанію на 20% площ, українським аграріям вдається збирати врожай. У травні прогнозувалося, що показники будуть меншими, ніж у 2022 році. Однак в цьому сезоні показник врожаю може становити близько 76 млн тонн зернових олійних культур.

На цьому під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ наголосив заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук.

«Ми фактично в цьому сезоні претендуємо отримати показник близько 76 млн тонн зернових олійних культур, що є досить таки хорошим результатом», – наголосив він. 

За його словами, станом на сьогодні по всіх областях України намолочено вже більш як 29 млн тонн зернових.

«Ще західні регіони країни в активній роботі, тому що через дощі там трохи сповільнилася збиральна кампанія. Але в цілому ми закінчуємо з ранніми зерновими і скоро розпочнеться активна фаза ярих культур». 

Денис Марчук зазначив, що на півдні країни та в центрі України вже розпочався збір соняшника.

«На сьогодні показник з гектара в середньому 1,8 – 1,9 тонн, що є досить таки непоганим результатом. Це говорить, що по олійних культурах ми в принципі вийдемо на показники не гірше минулого сезону», – додав він.

Денис Марчук також наголосив, що в цілому, в умовах війни можна констатувати досить сприятливі чинники по культурах, враховуючи і для забезпечення продовольчої безпеки всередині країни, і для зовнішніх ринків.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini