Фото Медіацентр Україна – Одеса: Віктор Берестенко, президент Асоціації міжнародних експедиторів України
16 Травня, 2023, 17:26

В травні експорт українських зернових скоротився майже вдвічі – експерт логістчного ринку


Це сталося через заборону деякими країнами імпорту з України та блокування країною-агресоркою “зернового коридору”. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповів Віктор Берестенко, президент Асоціації міжнародних експедиторів України.

“На експорт у травні перевезено 391 тис. тонн зернових. З них у напрямку портів — 241 тис. тонн, а через західні прикордонні переходи — 150 тис. тонн. Це також фактично вдвічі менше, ніж вантажили зазвичай. Якщо така динаміка буде зберігатися, то за місяць Укрзалізниця зможе перевезти лише 1,2 млн тонн. Хоча минулого місяця перевезли 2,1 млн т, а загалом, у піковий період, везли майже 3,5 млн тонн”, – розповів експерт.

Він додав, що обсяги перевезень української агропродукції через кордони Польщі та Угорщини скоротилися в чотири рази. У квітні ці країни заборонили імпорт українських зернових.

“Ситуація залишається напруженою. Обсяг середньодобової передачі зерна становить 14 вагонів/добу, у квітні було  28 вагонів/добу; у березні — 58,19 вагона/добу. Тоді як до Румунії та Словаччини немає питань стосовно пропуску аграрних вантажів” – зазначив Берестенко.

Окрім того, майже у 2,5 раза впало вивантаження у морських портах через блокування роботи «зернового коридору» країною-агресоркою.

“З 9 по 15 травня 2023 року жодного судна не прийшло до українських портів Одеської області. Таких перерв не було жодного разу з початку роботи “зернового коридору. Раніше через цей коридор проходило шість суден на добу, зараз менше двох”, – додав Берестенко.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini