Ольга Перунова, начальниця відділу з питань дотримання гендерної рівності МВС України, Медіацентрі Україна – Укрінформ
20 Квітня, 2023, 19:42

В системі органів МВС унормували реагування на сексуальне домагання та дискримінацію за ознакою статі – Ольга Перунова

За останні два роки були внесені зміни в усі нормативно-правові акти та етичні правила поведінки системи органів внутрішніх справ, задля внормування питання реагування на сексуальне домагання та дискримінацію за ознакою статі.

Про це повідомила начальниця відділу з питань дотримання гендерної рівності МВС України Ольга Перунова під час обговорення реалізації установами сектору безпеки та оборони оновленого Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека», яке проходило в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

«Ще два роки тому це була реальна проблема в органах системи МВС в тому плані, що не було унормоване питання реагування на сексуальне домагання та дискримінацію за ознакою статі. Дякуючи колегам, органам системи міністерства, за останні два роки ми внесли зміни в усі нормативно-правові акти, якими регулюється питання порядку проведення службових розслідувань в Нацполіції, ДПСУ, ДСНС, НГУ. А також в усі етичні правила поведінки поліцейських, військовослужбовців, де підстава сексуальне домагання або дискримінація за ознакою статі є окремою і змушує розпочинати та проводити службове розслідування», – пояснила Ольга Перунова. 

Крім того, вона зауважила, що відтепер комісія під час службового розслідування обов’язково повинна буде враховувати представників гендерних підрозділів. Це, за словами Ольги Перунової, дозволить ефективно та об’єктивно приймати рішення вже під час підготовки висновку за такими фактами.

Водночас вона підкреслила, що наразі вже втілюються наступні етапи роботи в цьому питанні.

«По-перше, треба навчити особовий склад все ж таки ідентифікувати випадки сексуальних домагань та дискримінації за ознаками статі. І це ж проблема, бо для когось це може бути нормою, а згідно з законом – це вже порушення норми. По-друге, треба запровадити систему моніторингу цих звернень, аби ми мали можливість реагувати і потім враховувати недоліки під час моніторингу таких випадків, і відповідно вдосконалюватися», – резюмувала Ольга Перунова.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini