15 Листопада, 2023, 16:43

В розмінуванні Херсонщини нацгвардійцям допомагають місцеві жителі

Розмінування деокупованої території Херсонщини триває вже рік навіть під обстрілами, але на нього знадобиться ще багато часу і сил.

Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповів командир інженерно-саперного взводу “Хаджибей” Національної гвардії України Сергій Узунов.

“Ворог після відступу залишає після смерть і небезпеку. Він мінує все: від кинутих машин, будинків, приміщень до дитячих іграшок і навіть домашніх тварин. Російські окупанти підступні, тому зараз на Херсонському напрямку працюють на розмінування як Нацгвардія, так ДСНС, Нацполіція  і окремі підрозділи Збройних сил України. Ми розміновуємо житлові будинки, дороги, сільськогосподарські землі. Роботи багато”, – повідомив командир інженерно-саперного взводу.

За рік знищені десятки тисяч боєприпасів: мін, фугасів і небезпечних предметів. Всі знайдені вибухонебезпечні речі знищуються. Після утилізації не залишається нічого небезпечного. 

“Українці на знищених територіях дуже допомагають в розмінуванні. Люди втомилися спочатку від окупації – ворог їх грабував, мародерів, вивозив все цінне, катував. Вони не хочуть, щоб окупанти повернулися, тому завжди сприяють українським військовим та підключаються до наших дій, коли ми приїжджаємо на розмінування”, — зазначив Сергій Узунов.

За весь час після звільнення правобережжя Херсонської області російські окупанти не припиняють обстрілювати українські території. Розмінувальники також попадають під ворожий вогонь.


“Нещодавно в нас був випадок, ми розміновували біля населеного пункту, спочатку прилетів розвідувальний дрон окупантів, а потім нас почали накривати артилерією і мінометним вогнем. Ми всі — добровольці, всі знаємо, на що йдемо”, — підсумував командир інженерно-саперного відділення підрозділу “Хаджибей” НГУ Ренар.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini