19 Березня, 2024, 15:07

В росії ситуація з дефіцитом бензину близька до критичної

Наразі ситуація з дефіцитом бензину у росії близька до критичної. Про це, зокрема, свідчить заборона його експорту практично на півроку. 

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив президент Центру глобалістики «Стратегія XXI» Михайло Гончар.

«Не можна сказати, що коли половина нафтопереробки російської буде зруйнована, то це будуть фатальні наслідки. Фатальні наслідки можуть бути й раніше. Тому що продукти переробки нафти це не абстрактні нафтопродукти. Є дизель, найбільш поширений продукт нафтопереробки, є бензини, є авіаційний гас, є мазутні палива тощо. Зверніть увагу, що росія ввела заборону на експорт бензинів на пів року практично, до 1-го серпня, тому що по бензинах ситуація вже близька до критичної. І якщо удари продовжаться, то вона буде критичною», – пояснив він.

Щодо дизельного палива, зазначив Михайло Гончар, ситуація інакша, оскільки є можливість маневру. 

«Якщо, наприклад, певні заводи не в змозі виготовити необхідний обсяг дизелю для ринку, то його можна завезти з тих заводів, які розташовані в районі Уралу, чи в азійській частині росії. А по бензину ситуація інша. Тому звідси пішла заборона на експорт бензину, бо може виникнути його дефіцит. Ми бачимо, що внутрішні ціни в росії на бензини пішли вгору», – додав він.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini