18 Серпня, 2023, 18:23

В росії щомісяця мобілізують близько 20 тисяч осіб – ГУР МО

В росії триває повноцінна мобілізаційна кампанія, і продовжуються мобілізаційні заходи. Щомісяця там мобілізують близько 20 тисяч осіб.

Таку інформацію озвучив представник ГУР МО Андрій Юсов під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

«Щомісяця декілька десятків, близько 20 тисяч осіб мобілізуються. Нещодавно мер москви Собянін назвав дуже цікаву цифру – 45 тисяч москвичів, які начебто знаходяться на фронті на власне на окупованих територіях України. Перед цим ця цифра була – 35 тисяч осіб. Це означає, що мер москви зізнався, що за декілька місяців лише москвичів 10 тисяч додатково мобілізували», – повідомив він.

Ця кампанія, за його словами, триває і проходить в різний спосіб та різними методами.

«В результаті їх змушують підписувати контракти або в якийсь інший спосіб. Але, тим не менше, йдеться саме про примус. При чому здебільшого не йдеться про дітей чиновників чи мільйонерів. Ні, це – гастарбайтери або люди, які нещодавно отримали російський паспорт. Це, до речі, ще один критерій – отримання російського паспорта створює потенційну загрозу, дуже з високою імовірністю, що людина буде схоплена та відправлена путіним на війну в Україну, де буде або знищена, або взята в полон», – додав він.

Андрій Юсов наголосив, оскільки Україна дотримується міжнародного права та Женевських конвенцій, то єдиним способом зберегти життя для російських солдатів є добровільна здача в український полон.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini