1 Вересня, 2023, 15:46

В рамках Формули миру президента Зеленського обговорюються інструменти щодо розширення мандату МАГАТЕ – Олег Коріков 

Наразі в рамках реалізації Формули миру президента України Володимира Зеленського, пункт перший «Ядерна та радіаційна безпека», відбуваються консультації з країнами-партнерами щодо посилення нагляду за станом безпеки на ЗАЕС. Шляхом незалежної оцінки безпеки, з запрошенням представників органів регулювання ядерної та радіаційної безпеки країн-партнерів і тих країн, які долучилися до реалізації пункту першого Формули миру.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив в.о. Голови Держатомрегулювання – Головного державного інспектора з ядерної та радіаційної безпеки України Олег Коріков.

Зокрема, за словами Олега Корікова, інструменти, які зараз обговорюються в рамках пункту першого Формули миру президента Зеленського, спрямовані на підсилення ролі МАГАТЕ та розширення її мандату.

«Інструменти, які зараз обговорюються в рамках пункту першого Формули миру президента Зеленського взагалі спрямовані на підсилення ролі  МАГАТЕ, розширення мандату МАГАТЕ і надання їй додаткових ресурсів для того, щоб зробити базис, аби вона могла фактично вплинути на ситуацію. І фактично вплинути, реально допомогти, забезпечити підвищення безпеки. Такі тривають дискусії», – пояснив він.

Крім того, за словами Олега Корікова,  обговорюються питання створення міжнародного координаційного центру ядерної та радіаційної безпеки зі штаб-квартирою в Києві.

«В рамках цього центру тривають дискусії щодо відновлення безпечної експлуатації Запорізької АЕС після деокупації», – додав він.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini