Фото Харківський Медіа Хаб: начальник ХОВА Олег Синєгубов
19 Листопада, 2023, 21:09

«В пріоритеті витрат Харківської області – затрати на відновлення зруйнованої інфраструктури і «виклики» від військових», – Олег Синєгубов

16 листопада в Харківському Медіа Хабі відбувся брифінг офіційного медіа центру Харківської обласної військової адміністрації, під час якого начальник ХОВА Олег Синєгубов розповів про оперативну ситуацію на Харківщині та бюджетні витрати на посилення обороноздатності області.

На початку заходу Олег Синєгубов розповів про бюджетні процеси регіону, пріоритети витрат та зміни в структурі наповнення бюджету. Запланований бюджет Харківської області на 2023 рік склав 8 млрд 017,8 млн грн, загальний і спеціальний – 9 млрд 113 млн, з якого 1 млрд 262,6 млн – майже 36 відсотків  – видатки на потреби військових.

«Наразі в пріоритеті витрат області – це витрати на відновлення зруйнованої інфраструктури і «виклики» від військових. Так, регіональні програми відновлення, розвитку та підтримки систем життєзабезпечення області складають 148 млн 834 тис грн, на програму з територіальної оборони на 2022-2023 роки виділено 405 млн 568 тис грн. Також є мільярдна субвенція на побудову фортифікаційних споруд, за рахунок якої ми укріплюємо оборону на Куп’янському, Лиманському та Боровському напрямках. Будівництво триває під обстрілами і дуже важко знайти підрядників, які готові працювати поблизу лінії фронту», – зазначив пан Синєгубов. 

Також очільник ХОВА розповів, що регіон потребує 1,3 тисячі протирадіаційних захисних споруд в закладах освіти: шкільних, дошкільних, вищіх навчальних та закладах техосвіти та профтехосвіти. Наразі в наявності 125 таких укриттів, з яких потребують ремонту більше половини. 

«Використовувати їх для надання освітніх послуг неможливо», – зауважив Синєгубов.  

В той же час, за його словами, на випадок повторного просування російських військ вглиб області та в район обласного центру укриттями, зокрема, найпростішими, Харків та регіон забезпечені на сто відсотків.

Олег Синєгубов зазначив, що кожна громада повинна найближчим часом розробити проєкт на захисну споруду.

«Наприклад, у Коротичі обрали місце біля місцевої школи, де будується таке укриття. Воно буде призначено для закладу освіти, але й буде охоплювати місцеве населення, оскільки в цьому населеному пункті немає спеціалізованого укриття в принципі. Аналогічна споруда будується в Люботині, де є обласний заклад освіти. Такі проєкти коштують від одного до двух млн гривень в залежності від багатьох факторів. Їхнє будівництво планується завершити до березня наступного року», – розповів посадовець.

Він також заявив, що за цей рік розроблено 18 проєктів захисних споруд із необхідних 118-ти.

Під час брифінгу пан Синєгубов також підкреслив, що посилюються мобільні групи для боротьби з ударними БпЛА: «На це витрачаються кошти обласного бюджету – для цього існують відповідні програми. Також ми працюємо з ІТ-кластером щодо розробки тренажеру для навчання особового складу таких мобільних груп». 

Наприкінці заходу, у спілкування із журналістами, очільник Харківської військової адміністрації запевнив, що небо над Харківщиною буде більш захищено від ракетної небезпеки, ніж минулого року.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini