18 Жовтня, 2023, 14:35

В Одеському регіоні запрацюють центри допомоги людям, які постраждали не тільки від торгівлі людьми, але і від насильства

В цьому році всього сім осіб в Одеській області змогли отримати статус людини, яка постраждала від торгівлі людьми, але вже після перемоги влада і громади планують створити центри допомоги людям, які постраждали від торгівлі людьми і  від насильства.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Одеса розповіла заступник директора – начальник управління соціальних послуг Департаменту соціальної та сімейної політики Одеської ОВА Юлія Жукова.

Від початку повномаштабного вторгнення у 2022-2023 роках в Одеській області пятьом жінкам надали статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми – примус до протизаконної діяльності на території іншої держави. Зараз сформовані ще дві справи для осіб, які постраждали від торгівлі людьми, з метою надання такого статусу.

“Жінкам, яким надано статус постраждалих від торгівлі людьми, виплачується одноразова грошова допомога у розмірі трьох прожиткових мінімумів. Крім того, їм надається психологічна підтримка – в цьому нам допомагають різні громадські організації та благодійні фонди, наприклад, “Карітас Україна”, – зазначила Юлія Жукова.

Обласна адміністрація планує створити центри допомоги людям, які постраждали не тільки від торгівлі людьми, але і від насильства, а також для інших вразливих груп населення.

“Розбудова центрів, які зможуть допомогти людям, які постраждали від насильства і торгівлі людьми, скоріше всього розпочнеться вже після перемоги,– створення таких центрів є в планах громад”, – підсумувала чиновниця.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini