1 Листопада, 2023, 15:45

В Одеській області планують створення великого національного природного парку “Буджацькі степи”

В Одеській області найближчим часом буде створено національного природного парку «Буджацькі степи» площею 9,7 тисяч гектарів.

Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповіла директорка департаменту екології та природних ресурсів Одеської ОВА Ірина Шатохина.

“Територія, яка пропонується для створення національного парку, є унікальною для степової зони України, де зберігся суцільний масив плакорних цілинних степів на великій площі. Ці землі відзначаються значним флористичним та фауністичним різноманіттям, а також мозаїкою рослинних угруповань і ландшафтів, притаманним степовій зоні Українського Причорномор’я”, – зазначила Ірина Шатохина.

До складу парку разом із цінними степовими та лісовими ділянками пропонується включення чотирьох існуючих заповідних об’єктів: Староманзирського ботанічного заказника загальнодержавного значення та трьох ландшафтних заказників місцевого значення: Тарутинський степ, Діброва Могилевська та Діброва Манзирська. 

Національний природний парк буде створено на території Бородінської селищної ради Болградського району в Одеській області.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini