Фото Медіацентр Україна – Одеса: Іва Кубішова, продюсерка; Ольга Дабровська, режисерка; Давід Чалек, оператор-постановник; Єва Альнер, акторка
21 Вересня, 2023, 12:17

В Одесі пройде прем’єра фільму “Язичники” за п’єсою загиблої  одеської драматургині Анни Яблонської 

Фільм зняли чеські кінематографісти, які почали працювати над стрічкою за три місяці до повномасштабної агресії росії проти України. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповіла Іва Кубішова, продюсерка.

“Ми обрали п’єсу “Язичники”, тому що спадщина Анни Яблонської буде дуже цікава для майбутніх поколінь. І на жаль, драматургиня загинула під час теракту в Москві, в аеропорту Домодєдово, так що росія також частково винна в її смерті”, – зазначила продюсерка.

Вона додала, що хоча фільм переважно знімався у Чехії, Німеччині та Болгарії через повномасштабну агресію росії, деякі сцени все ж вдалося зняти в рідній для Анни Яблонської Одесі – в аеропорту, на могилі Анни Яблонської, а також у Свято-преображенському кафедральному соборі. У роботі над фільмом також допомагали друзі Анни Яблонської.

Фільм спеціально знятий у чорно-білих кольорах, ще надало більше емоційного окрасу фільму та проводить паралелі з “сірим життям” у СРСР, зазначив Давід Чалек, оператор-постановник.  

“Мене давно цікавила тема православ’я та віри взагалі. В багатьох державах однакові проблеми з тим, як релігія втручається в життя звичайних людей, шкодить їх життю та руйнує сім’ї. Також у п’єсі та фільмі йде мова про те, як важливо спілкуватися зі своїми дітьми у перехідному віці, що їм потрібно давати любов, ласку та увагу. Мені здається, і у п’єсі та у фільмі вдалося це показати”, – зазначила Ольга Дабровська, режисерка фільму.

Прем’єра фільму відчується 23 вересня, о 17:30, на Одеській кіностудії.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini