Фото Медіацентр Україна – Одеса: Олег Михайлик, голова правління благодійного фонду “Пліч-о-пліч”; Тамара Мосійчук, доцент кафедри суспільних комунікацій та регіональних студій факультету міжнародних відносин, політології та соціології ОНУ ім. І.І.Мечникова
15 Серпня, 2023, 12:47

В Одесі 67,7% переселенців опитаних студентами-соціологами не хочуть евакуюватися за кордон – дослідження

В опитуванні взяла участь 1581 людина, Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповіла Тамара Мосійчук, доцент кафедри суспільних комунікацій та регіональних студій факультету міжнародних відносин, політології та соціології ОНУ.  

Це була виробнича практика студентів бакалаврів та магістрів факультету міжнародних відносин, політології та соціології ОНУ ім. І.І.Мечникова.
Опитування проводилося онлайн, через месенджери чи інші засоби електронного зв’язку, зазначила науковиця. Вона також зазначила, що це не репрезентативне опитування. Проте, на думку науковиці, дослідження відповідає тенденціям та потребам внутрішньо переміщених осіб.

95% – жінки. З них 40,6% віком 30-39 років. Майже 52% зараз не працюють. 18% зараз у пошуку роботи. У 35% на утриманні є одна дитина.

“67,7% опитаних фондом “Пліч-о-пліч” та одеським національним університетом переселенці не хочуть евакуюватися за кордон.10% не володіють інформацією про можливість евакуюватися. 14,1% хочуть евакуюватися, але мають сумніви щодо цього”, – розповіла Мосейчук.

Як додав Олег Михайлик, голова правління благодійного фонду “Пліч-о-пліч”, більшість опитаних, 70,4%, планує повернутися додому після завершення активних бойових дій.

Переважна більшість, 70,1%, головною причиною виїзду назвали постійні обстріли. Також вагомими причинами покинути рідну домівку були ризики втратити життя – 66,4%, 58,4% – захист дитини, зазначила науковиця.

Головна складність для переважної більшості ВПО, 71,2%, це відсутність безплатного чи дешевого житла. 62,7% складністю зазначили психологічні проблеми. Майже 70% найбільшою допомогою, яку вони потребують, назвали харчові продукти. 60,3% також отримували фінансову допомогу від благодійних фондів та організацій, розповіла Тамара Мосейчук. Майже 63% опитаних найбільше довіряють саме благодійним організаціям. Більш ніж половина, 52,3%, вважають необхідним створення єдиного центру для ВПО.

“Рівень допомоги від місцевої та центральної ради не влаштовує майже 54% опитаних респондентів. Понад 90% людей зазначили, що найбільшу допомогу ВПО надали благодійні організації”, – додала науковиця.

Майже 80% опитаним для відчуття себе щасливими не вистачає власного житла.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini