В МКІП розповіли, як проходитиме процес дерусифікації
Дерусифікація, декомунізація та деколонізація – це зрілі та своєчасні процеси в історії сучасної України. Через повномасштабне вторгнення росії запит на заміну радянського й російського спадку на український в нашій державі значно активізувався.
Щоб все відбувалося у законний спосіб, Міністерство ініціювало створення Ради при МКІП та УІНП. Це дорадчий орган, що опікуватиметься вказаними питаннями. Органи місцевого самоврядування у діалозі з суспільством мають приходити до спільного рішення і далі координувати його з Радою.
Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна-Укрінформ розповів міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.
“Коли з’явилася новина про створення Експертної ради з питань дерусифікації та декомунізації, ми отримали масові запити- чи збираємось зносити пам’ятники. Потрібно роз’яснення. Згідно з законом, Мінінформ політики не може самостійно перейменовувати вулиці чи демонтувати пам’ятники чи рекомендувати театрам відмовлятися від російської класики. У випадку вулиць – це все належить до повноважень місцевих рад. Щоб процес дерусифікації та декомунізації проходив у законних рамках, важливо, щоб органи місцевого самоврядування мали експертні Ради, як при МКІП”,- сказав він.
Процес дерусифікації та декомунізації буде продовжуватись. Потрібно ставитись до нього, як нормальна європейська держава.
“Що стосується самої дерусифікації, то робота незабаром розпочнеться. Вже є склад експертної ради. Сьогодні- завтра можна буде ознайомитись з її учасниками. Вже маємо ряд запрошених експертів, які мають увійти до складу Ради, сьогодні буде завізовано документ”, – розповів міністр культури.
Наразі у МКІП вже працює відповідна комісія, розглядає всі запити від громадян та надає свої рекомендації.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini