Анастасія Бондар, Медіацентр Україна-Укрінформ, 15 червня
15 Червня, 2022, 12:29

В Мінкульті запустили понад 20 культурних проектів для боротьби з росією на інформаційному фронті

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомила Анастасія Бондар, заступниця міністра культури та інформаційної політики. 

«Наразі ми працюємо над цифровою трансформацією. Під цифровою трансформацією культури розуміємо відразу декілька напрямків – сама цифрова трансформація – реінженерінг послуг, оцифровка предметів культури та цифрові онлайн проекти», – сказала заступниця міністра. 

Реінженерінг – це коли змінюється порядок обліку з паперового та електронний, у другому варіанті – відцифровується всі культурні пам’ятки та експонати, у третьому випадку – відцифровані продукти можна відслідкувати на окремих веб сайтах. 

«Всі наші та партнерські проекти розмістили на платформі «Культура та медіа під час війни». Наразі там понад 20 проектів. Один із найважливіших – злочини проти культурної спадщини. На цьому ресурсі ми збираємо інформацію про руйнування, які завдала росія», – наголосила Анастасія Бондар. 

Наступний проект – «Поезія вільних». На ресурсі розміщені твори українців, які створені під час війни або присвячені їй. 

В Мінкультури закликали людей, що мають поетичний хист, ділитися своїми творами: «Наразі ми маємо понад 20 тисяч віршів на порталі. Дуже хочеться зберегти їх для нащадків». 

Ще один проект «Моя війна» – українці діляться своїми історіями початку війни, повномасштабного вторгнення. На порталі вже понад 5 мільйонів переглядів, ресурс особливо популярний серед іноземців. Мінкульт надав можливість перекладати ці історії на більш ніж 70 міжнародних мов.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini