18 Березня, 2024, 15:44

В країні запрацювала Українська національна асоціація з гуманітарного розмінування  

Українська національна асоціація з гуманітарного розмінування на своїй платформі залучає всіх дотичних стейкхолдерів з цього питання, спроможних давати свої сили, енергію та професіоналізм для того, щоб структурувати, організувати процес гуманітарного розмінування якомога швидше, професійніше, з залученням інклюзивності з точки зору і виробників галузі, і операторів, які акредитовані на сьогодні в Україні, і представників різних державних органів, залучених в цьому процесі.

Про це йшлося під час обговорення в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

Ключова місія Асоціації – сприяння якнайшвидшому та професійному  очищенню забруднених вибухонебезпечними предметами територій України та об’єднання всіх стейкхолдерів у цій галузі.

Як зазначила голова Асоціації Мері Акопян, основні напрямки, які на сьогодні визначні для асоціації, це передусім: об’єднання зусиль та комунікація з державними органами влади з питань гуманітарного розмінування в Україні; розробка рекомендацій, удосконалення нормативно-правового забезпечення в сфері гуманітарного розмінування; сприяння підвищенню якості професійної підготовки фахівців галузі; розроблення, обговорення та внесення пропозицій щодо об’єктивно обґрунтованих видів класифікаторів, стандартів, експлуатаційної надійності та безпеки; підвищення обізнаності в тому числі населення та самих представників галузі; сприяння формування ринку послуг з гуманітарного розмінування; співпраця з міжнародними партнерами, фондами, благодійними організаціями з різних напрямків та по різних питаннях; представництво інтересів учасників галузі на міжнародному рівні; надання методичної допомоги учасникам асоціації під час усунення недоліків та складнощів в роботі.

«Асоціація – це не організація громадська, чи приватна – це платформа для всіх. І ми закликаємо і запрошуємо всіх приєднатися зі своїми ідеями, зі своїми складнощами та проблемами, з якими ми стикаємося кожен на своєму рівні під час виконання своєї сфери діяльності, дотичної до протимінної діяльності або гуманітарного розмінування», – наголосила вона.

За словами Мері Акопян, на сьогодні членами Асоціації є вже понад 20 організацій, серед них, зокрема й оператори, науково-освітні установи.

Першочергові заходи, з яких асоціація почала діяльність  – підготовка державного професійного стандарту, нової професії – сапер з гуманітарного розмінування. Крім того, вже в роботі створення системи підготовки саперів, зокрема методологія підготовки саперів з гуманітарного розмінування, підготовка змін та доповнень до закону України щодо протимінної діяльності та інших нормативно-правових документів, забезпечення взаємодії галузі з профільними державними структурами в рамках реалізації стратегії протимінної діяльності, координація взаємодії з іноземними профільними організаціями, волонтерськими організаціями посольствами, фондами для отримання фінансування та гуманітарної допомоги для просування на цьому шляху.

Водночас заступник Міністра економіки Ігор Безкаравайний зауважив, що окрім іншого, факт започаткування Україні Національної асоціації з гуманітарного розмінування свідчить про те, що в країні є передумови для створення ринку протимінної діяльності. 

«Це – ініціатива, яка йде від бізнесу, яка йде від громадянського суспільства. І власне це передумова формування цієї системи, цього ринку –  що інтерес зі сторони компаній  і громадянського суспільства до цієї теми є. В нас зараз 32 оператор протимінної діяльності, і 19 з них українські компанії в статусі ТОВ. Це говорить про те, що український бізнес йде у сферу, готовий вкладати ресурси, готовий вкладати гроші, розвиватися в цьому напрямку і розвивати ринок», – пояснив він.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini