7 Листопада, 2023, 14:42

В контексті війни в Ізраїлі стається все більше дипломатичних демаршів – експерт

Наразі країни та уряди озвучують свої позиції щодо війни в Ізраїлі. Водночас навколо цього питання спостерігається низка політичних демаршів, зокрема з боку країн Глобального Півдня, які відкликають з Ізраїля своїх послів.

Про це йшлося під час брифінгу з виконавчим директором центру близькосхідних досліджень Ігорем Семиволосом в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

«Зрозуміло, що навколо цього конфлікту вирують пристрасті, стається більше дипломатичних демаршів з боку країн Глобального Півдня, які відкликають своїх послів з Ізраїлю. І, очевидно, найгучнішою з цих усіх пристрастей, є позиція Туреччини, яку вони продемонстрували, безпосередньо президент Ердоган під час мітингу, і потім її озвучив міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан», – зазначив експерт. 

Водночас, за словами Ігоря Семиволоса, важливим  в цьому контексті залишається дипломатичне турне, яке здійснює держсекретар США Ентоні Блінкен країнами Близького Сходу.

«Головне завдання цього дипломатичного турне полягає в тому, щоб підтримати коаліцію поміркованих арабських країн, не дати посилитися в регіоні росії, Китаю і відповідно Ірану. І головне, очевидно, це пошук вирішення питання – що буде з Газою після ХАМАСу», – пояснив він. 

Ігор Семиволос також зазначив, що Європейський Союз вже також визначився з своєю позицією: «Умовно кажучи, три «ні» – ні ХАМАСу в Газі, ні Ізраїлю в Газі і ні блокаді Гази».

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini