5 Квітня, 2023, 15:44

В контексті повоєнного відновлення для країни є важливою реформа професійно-технічної освіти – Сергій Бабак

Реформа професійно-технічної освіти сьогодні на часі, адже країні потрібні професіонали для повоєнного відновлення.

Таке переконання висловив Голова Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

«Один з ключових елементів, на які ми розраховуємо, про які в нас є домовленість із Міністерством освіти й науки, – це реформа професійно-технічної освіти. Це дуже  важливо для України в контексті повоєнного відновлення. Нам потрібні будуть професіонали, які відбудовуватимуть нашу країну. Тому зараз ця реформа на часі. В нас в комітеті підготовлені великі законодавчі зміни. Ми очікуємо на фіналізацію цих документів новим складом Міністерства освіти і науки. І сподіваємося, що разом запустимо цю реформу», – зазначив він.

Водночас він зауважив, що кількість студентів у закладах вищої освіти і кількість студентів, які здобувають професійно-технічну освіту мають відповідати запитам економіки.

«Якщо у нас структура економіки, яка потребує 70-75% людей з професійною освітою і приблизно 25-30% з вищою освітою. То приблизно така ж кількість людей має бути у відповідних навчальних закладах, а не навпаки. В нас зараз навпаки. Дві третини дітей навчаються в закладах вищої освіти і менше третини в професійно-технічних закладах. Через це в нас велика кількість безробітних з вищою освітою».

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini