Заріна Забріскі
7 Грудня, 2023, 15:25

В Херсоні є свій особливий дух: американська журналістка вже три місяці знімає фільм про життя українців під обстрілами

Життя в Херсоні не зупиняється, не дивлячись на чисельні обстріли збоку російських загарбників, люди надіються на те, що скоро Збройні сили України звільнять українські міста і села на лівому березі Дніпра, та жити буде спокійніше.

Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповіла американська журналістка Заріна Забріскі, яка вже три місяці мешкає в українському місті. Разом з британським воєнним фотографом Полом Конроєм вона працює над документальною стрічкою та книгою про Херсон.

“В Херсоні є свій особливий дух. Я не можу сказати, що це цілком депресивне місто. Наведу приклад. Буквально пару днів ми з Полом були на прем’єрі вистави  за сценарієм місцевої драматургині Олени Маляренко, його вона написала під час війни. Вистава проходила в укритті під драмтеатром. Під звуки обстрілів. Про незламний Херсон. Тобто російські окупанти постійно обстрілюють місто зі всіх видів зброї, а херсонці знаходять час на те, щоб робити своє життя найкраще. Це вражає”, – повідомила журналістка.

Заріна зазначила, що херсонці намагаються не розкисати під обстрілами, відновлюють свої будинки та маленький бізнес – крамниці, аптеки, а також піклуються про зруйновані бібліотеки та лікарні.

“Херсонці дуже сильні. Три тижні тому я знімала в Херсонській регіональній дитячій бібліотеці. Директорка бібліотеки сказала, що це не їхня бібліотека зруйнована, зруйнована її душа, яку вона вкладала все життя в цей заклад. Але потрохи херсонці відновлюють все зруйноване. Та намагаються переносити обстріли стійко, хоча часто буває, що повітряна тривога не встигає за обстрілами російських окупантів. Я сьогодні о 4.30 я прокинулась від вибухів. Їх було три. Всі поруч зі мною. Я залізла під подушку, тому тут не встигаєш добігти до укриття і вже чекала, що прилетить до мене. Обійшлося. Зараз я живу так, як всі херсонці”, – зазначила журналістка.

Вона також наголосила, що жителі Херсону відчувають довіру до неї та інших журналістів, які не бояться приїжджати в це місто під обстрілами та висвітлювати справжнє життя звичайних українців, які страждають від російської агресії.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini