Вадим Скібіцький, представник Головного управління розвідки МОУ, Медіацентр Україна - Укрінформ, 21 липня
21 Липня, 2022, 15:11

В ГУР повідомляють, що окупанти активно готуються до проведення референдумів та посилили контроль за українцями

Заява Лаврова про те, що  “географічні” завдання російського вторгнення в Україну змінилися означає одне – створення підґрунтя, щоб вирішувати долю тимчасово окупованих території на півдні. 

Про це в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив Вадим Скібіцький, представник Головного управління розвідки МОУ.

«Ця заява стосується двох аспектів. Перше, окупанти заявили, що завдання по Луганській області вже визначено. Вони не приховують, що прагнуть повністю окупувати Донецьку та Луганську області в адміністративних кордонах», – сказав Вадим Скібіцький. 

Другий аспект – російські окупанти намагаються провести референдум чи іншим шляхом приєднати окуповані території до рф.

«Ми спостерігаємо активний процес видачі російських паспортів. В Херсонській та Запорізькій областях ця процедура ще простіша, щоб отримати цей «документ», треба лише написати заяву», – заявив представник ГУР. 

Вадим Скібіцький додав, що заяви Лаврова, це підготовка міжнародної спільноти до просування політики росії, ніби вона надає допомогу російськомовному населенню в Україні. Однак, давати якісь поради українцям, які наразі проживають на окупованій території, дуже складно, адже росіяни створили нелюдські умови життя. 

«Ми вже знаємо, що на окупованих територіях створені виборчі дільниці, окупанти активно складають списки для проведення референдуму. На цих територіях гуманітарна ситуація дуже складна, жорсткий контроль з боку росіян за нашими громадянами. Тому, порадити щось дуже складно. Однак, необхідно підтримувати бойовий дух. Рух супротиву він діє і ви бачите його результати», – сказав він.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini